У міському парку Середина-Буди знайдено застарілий арсенал зброї

10 червня, в районі парку відпочинку «Мірщина» м.Середина-Буда, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено контрольну перевірку території, на якій напередодні було знайдено застарілі боєприпаси.


Під час огляду прилеглої території, фахівці виявили 1910  вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. В  350 м. від місця виявлення знаходиться житловий сектор, а в 100 м. державний кордон з Російською Федерацією.

11 червня о 8:00, 650 артилерійських снарядів (калібр 45 мм) та 1260 мінометних мін (калібр 50 мм), піротехніки транспортували в спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Рятувальники вкотре наголошують, вибухонебезпечні предмети часів минулих війн,  незважаючи на розміри та значний вік, становлять велику загрозу для населення.

Треба пам’ятати, що роботи з їх вилучення та знешкодження можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Громадянам, не можна таких знахідок навіть торкатись, а тим більше намагатись перенести. У жодному разі не можна користуватись поблизу радіо або мобільним зв’язком, це може спровокувати вибух. 

Треба припинити будь-які роботи, запам’ятати дане місце, повідомити про небезпеку оточуючих і негайно поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо зателефонувати на лінію екстреного виклику «101», повідомляють в Управлінні ДСНС України в Сумській області .