У національній економіці складається критична ситуація, – Андрій Грек

За останніми опитуваннями 60% українців вважають, що економічне становище України погіршилося. Серед причин можливої кризи більшість опитаних вбачає некомпетентність влади, чверть вважає, що економічний занепад настав через коронавірус. При цьому 68% опитаних переконані, що в цілому справи в Україні йдуть у неправильному напрямку. Такі дані оприлюднила соціологічна група «Рейтинг» 27 липня.


У стратегічно важливих галузях спад б’є історичні рекорди. Наприклад, в сільському господарстві в першому півріччі падіння досягло 18,7%. Агровиробники, фермери так і не дочекалися відчутної державної підтримки в подоланні наслідків посухи. У промисловості на плаву залишилися тільки видобувні підприємства.

«На Сумщині також справи не кращі, ніж в цілому по державі, а то й гірші. Так, якщо брати обсяг прямих інвестицій в економіку Сумської області на одну душу населення Сумщини, то на відміну від загальноукраїнських (855,5 доларів США), у нас він складає лише 184,6 доларів США. Закриваються підприємства малого та середнього бізнесу, ледь жевріють колись відомі на увесь світ потужні промислові гіганти. Переробна і високотехнологічна промисловість в глибокому піке», – говорить Андрій Грек, депутат обласної ради, представник Опозиційної платформи – За життя, перший заступник АТ Сумське науково-виробниче об’єднання.

Він наголошує, що Україна, а з нею і Сумщина, щодня втрачають основу для майбутнього економічного розвитку. Знищуються робочі місця, падає професійний рівень, людей виштовхують з України на заробітки і, таким чином, ми перетворюємося на злиденну, слаборозвинену сировинну країну.

«Найстрашніше у цій ситуації, що у влади немає плану подолання економічної катастрофи. Вона просто не знає що робити. Тільки змінює вивіски на міністерствах. У неї немає професійних кадрів, які можуть навести порядок. Уряд не справляється і його необхідно поміняти. До управління країною повинні прийти не безвідповідальні базіки і шоумени, а кваліфіковані фахівці», – переконаний промисловець.