У посланні президента до Верховної Ради України є чіткі завдання органам влади щодо позитивних змін в Україні, – Роман Грищенко

Голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко впевнений, що застарілі інфраструктура, транспорт, технологічна база підприємств України і Сумщини, зокрема, потребують оновлення і модернізації, як це зазначено у посланні Президента Володимира Зеленського про внутрішнє та зовнішнє становище України.


«Для мене виступ Президента Володимира Зеленськогопід час проголошення послання до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України був важливим як для керівника Сумської облдержадміністрації, – повідомив Роман Грищенко. – Маю менше року стажу роботи на цій посаді, але вже чітко побачив в області ті проблеми, які озвучив Президент, та почув завдання для органів влади щодо їх вирішення».

Зокрема, очільник облдержадміністрації процитував тезу Президента про те, що базовим викликом для всієї України є застарілі інфраструктура, транспорт, технологічна база підприємств. І, як наголосив Володимир Зеленський, «оновлювати все це потрібно для того, щоб нашій країні взагалі було з чим працювати у 21 столітті».

Роман Грищенко навів приклади наявності на Сумщині колись унікальних і легендарних підприємств машинобудування, оборонної промисловості, переробної галузі, але наразі вони не мають достатньої кількості замовлень, тому що їхня технологічна база вже не відповідає сучасним вимогам і давно потребує модернізації. Над залученням інвестицій в область на модернізацію та розвиток регіону обласна влада вже активно працює. Свою зацікавленість у співпраці вже висловили інвестори, зокрема, з Туреччини, Німеччини, Китаю.

«Модернізовані ж підприємства стануть більш потужними, матимуть більше замовлень і, відповідно, більше робочих місць, – впевнений голова облдержадміністрації. – Тоді і молодь залишатиметься в області. Тут працюватимуть і тут сплачуватимуть податки до місцевих бюджетів, а не в закордонні «кишені». А ці надходження у свою чергу дозволять нам розвивати інфраструктуру, ремонтувати лікарні., школи, дитячі садочки, наповнювати Пенсійний фонд тощо».

Про все це говорив Володимир Зеленський у Верховній Раді. «І я цілком згоден з Президентом, що ми й на Сумщині, зокрема, кожен на своїй посаді маємо зробити все від нас залежне, щоб вийти на показник економічного зростання не менше 5%, – наголосив Роман Грищенко. – Від якості нашої роботи залежатиме не тільки історична оцінка вже нового покоління, але й майбутнє України як держави, що трансформується».