У поточному році безробітними на Сумщині стали 20 тисяч жителів області

Упродовж січня-жовтня 2016р. у центрах зайнятості області статус безробітного отримали 20,8 тис. осіб. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.


За 10 місяців поточного року за сприяння державної служби зайнятості працевлаштовано 12,6 тис. осіб (з них у жовтні 2016р. – 2,1 тис. осіб). Цей показник найбільший у м.Суми (1,8 тис. осіб) та значний у Конотопському і Шосткинському районах (по 1,3 тис. осіб).

На кінець жовтня 2016р. на обліку залишалося 11,1 тис. безробітних, що на 27,1% менше, ніж торік. У базі вакансій на вказану дату налічувалося 1455 вільних робочих місць. Кожна п’ята вакансія передбачалася для робітників з обслуговування, експлуатації й контролювання за роботою технологічного обладнання та машин, або для кваліфікованих робітників з інструментом, кожна шоста – для найпростіших професій, або для працівників сфери торгівлі та послуг.

Такі показники, вважає голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Олександр Стрельченко через те, що влада розвалила економіку своїм непрофесіоналізмом. "Замість обіцяних рішучих економічних реформ Україна отримала невиразні експерименти. Люди залишилися без роботи, без зарплати, без надії на майбутнє. На тлі всього цього, уряд ще й урізає соціальні виплати, кожні три місяці підвищує тарифи на "комуналку". 

Середній розмір допомоги по безробіттю у жовтні поточного року склав 1732 грн. На ці кошти нині дуже складно прожити. Тож, на думку політика, влада змушує громадян розплачуватися за провальні економічні експерименти, за безграмотність і непрофесіоналізм.