У поточному році громади мають виділити кошти для формування матеріальних резервів

Таке доручення на місця дав голова облдержадміністрації Микола Клочко під час розгляду даного питання на апаратній нараді


Перш за все, потурбуватися про накопичення матеріальних цінностей та створення матеріальних резервів повинні в об’єднаних територіальних громадах, адже наразі в ОТГ вони ще не сформовані. Тож на найближчих сесіях у поточному році громади мають виділити кошти для формування матеріальних резервів. За необхідності це стане гарантією своєчасної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та термінової допомоги населенню громади.

Як відзначив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко, керівник громади несе відповідальність за її безпеку. Тому керівники ОТГ мають підвищувати свою обізнаність з усіх питань, у тому числі і цивільного захисту. Зі свого боку облдержадміністрація надає всю необхідну методичну та інформаційну допомогу, проте навчання не може тривати безкінечно. Тож наразі вже настав час запитувати керівництво громад про результати роботи.

Разом з тим, у кращу сторону із накопиченням матеріальних резервів директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр Милаш відзначив Шостку, Сумський, Тростянецький, Роменський та Ямпільський райони. Керівники районів та міст, де ситуація із наявністю резервів дещо гірша, доповіли очільнику області про заплановані у поточному році кроки з посилення безпеки своїх територій.

Так, у Шосткинському районі цьогоріч обсяги резервного фонду збільшено у 5 разів, який наразі становить 900 тисяч гривень. Такий підхід місцевої влади Микола Клочко поставив у приклад Сумам, де на ці потреби передбачено 453 тисячі гривень.