У пункті пропуску «Бачівськ» іноземець намагався в’їхати до України з підробленим ПЛР-тестом

Учора в пункті пропуску Бачівськ прикордонники Сумського загону виявили в громадянина Молдови довідку про проходження ПЛР-тестування на COVID-19 з ознаками повної підробки.


Так, на в’їзд в Україну прибув автомобіль марки «SKODA» під керуванням громадянина Молдови. Під час перевірки документів в охоронців кордону виникли сумніви щодо дійсності наданої іноземцем довідки про проходження ПЛР-тестування на COVID-19.

В ході спілкування з правоохоронцями чоловік зізнався, що тестування на COVID-19 він не проходив, а довідку придбав у невідомих осіб за 3000 російських рублів.

Про виявлені ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, прикордонники направили повідомлення до Національної поліції.

Наразі 40-річному громадянину Молдови відмовлено в пропуску та заборонено в’їзду в Україну терміном на 3 роки.

Нагадуємо, що з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 р. № 230 внесено зміни до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236.

Зокрема, відповідно до внесених змін, щоб потрапити в Україну, іноземці, окрім обов’язкового поліса страхування, як це було визначено до цього, повинні мати й негативний результат тестування на COVID-19. Він повинен бути зроблений методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більше як за 72 години до перетину державного кордону.

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники Держприкордонслужби відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.