У Роменській ЦРЛ відкрилося “вікно життя” для покинутих немовлят

22 грудня 2018 року в Роменській центральній районній лікарні, на базі пологового відділення, відкрито «Вікно життя» для покинутих немовлят.


Це спеціально облаштоване віконечко, яке розміщене біля заднього входу у пологове відділення – так, щоб жінка без зайвих сторонніх осудливих поглядів могла підійти і таємно підкласти немовля. Тут немає поліції, відсутні камери відеоспостереження.

«У чому важливість цього «Вікна життя» – жінка, яка анонімно полишає тут дитину, не несе за це кримінальної відповідальності, якщо на дитині немає жодних тілесних травм, слідів насилля тощо. Людину ніхто не буде розшукувати. Ми у ніякому разі не повинні схвалювати вчинки таких матерів, але, якщо в силу певних обставин, жінка зважилась на такий вчинок, то передача дитини під опіку держави повинна відбуватись цивілізованим шляхом, а життя дитини збережене»,- наголосила під час відкриття заступник головного лікаря з дитинства та допомозі при пологах Скорик Н.

«Зовнішнє «Вікно життя» – фактично вікно інкубатора, це оснащене місце для новонародженого. Всередині зберігається мікроклімат, тут є ліжечко і м’якеньке гніздечко викладене м’яким матрациком для немовля. Тут дитині буде тепло і безпечно, сюди потрапляє вільно повітря. Немовля, якого залишили, лікарі одразу забирають на обстеження. Якщо дитинка потребуватиме негайної медичної допомоги, її одразу надають лікарі неонатологи», – розповіла завідуюча пологовим відділенням Боркова С. та продемонструвала роботу «Вікна життя», використавши у ролі немовляти іграшкову ляльку.