У Шосткинському ліцеї пройшов урок податкової грамотності

Роз'яснювальна та виховна робота з майбутніми платниками податків, яку проводить фіскальна служба, дозволяє вже у юному віці мати розуміння важливості партнерської взаємодії між контролюючими органами та платниками податків.


Вчитель та інспектор Шосткинської податкової інспекції разом провели незвичайний урок у третьому класі Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізованої школи І-ІІ ступенів-ліцею Шосткинської міської ради Сумської області. В рамках навчального процесу учні дізналися про основи економічної грамотності і виявили інтерес до роботи фіскальної служби.

Дітям розповіли про податки та їх призначення в державі. На прикладі родини дітям пояснили як формується бюджет країни та на що йдуть витрати. Адже, якщо сплачуватимуть податки усі, то старше покоління вчасно отримуватиме пенсію, вчителі і лікарі – зарплату, а державні установи – відповідне фінансування.

Школярі подивилися відеоролік про щасливе життя у «бджолиному царстві», в якому всі мешканці сумлінно працюють та сплачують податки. Даний сюжет був запозичений із матеріалів конкурсу «Податки очима дітей». Школярі активно відповідали на питання та із розумінням віднеслись до необхідності сплати податків, наприкінці уроку складали пазли на податкову тематику.

Всім учням були надані бланки заяв на отримання облікової картки фізичної особи – платника податків з пам’ятками про їх заповнення. Із інформації працівників ДФС діти дізналися, що персоніфікація в державі відбувається саме за допомогою цього номера, який не змінюється протягом життя людини, при зміні прізвища тощо. Такі уроки та дні «відкритих дверей» для школярів проведені усіма податковими інспекціями Сумщини.