У СНАУ випускників оцінюють монетарно

З поточного навчального року у Сумському національному аграрному університеті запроваджено доволі цікаве нововведення – монетарна оцінка випускника.


Суть її полягає в тому, що представники аграрного бізнесу, тобто основні роботодавці для випускників СНАУ, оцінюють рівень отриманих студентом знань та вмінь і на підставі цього виносять вердикт, якої, на їх думку, зарплати вартий той чи інший випускник. Звісно ж, тим, хто сподобався найбільше, пропонують роботу.

І першими, хто пройшов цю процедуру, стали 10 випускників різних спеціальностей факультету економіки і менеджменту. 8 лютого 2017 року відбувся захист їх дипломних робіт у присутності експертів-практиків – керівників підприємств, керуючих відділеннями банків, заступників директорів з фінансових питань тощо. Варто відзначити, що студенти продемонстрували дійсно високий рівень володіння темами своїх дипломних робіт, адже експерти ставили багато питань, намагаючись зрозуміти глибину студентських знань.

Кожного випускника експерти оцінювали за певними критеріями, які враховували все – від зовнішнього вигляду студента до його вміння говорити, доносити свою думку до аудиторії, а також переконувати слухачів, підбирати беззаперечні аргументи, відстоювати свою точку зору. Найголовнішим критерієм, звісно, були знання з тієї чи іншої дисципліни та вміння студента застосувати їх на практиці, повідомляють у СНАУ.

За словами самих випускників, це було справді хвилююче й незвично, адже одна справа, коли тебе оцінюють твої ж викладачі, і зовсім інша – коли це роблять сторонні люди, практики, роботодавці. «За відчуттями – це ніби перша співбесіда при прийомі на роботу, – відзначають наші студенти. – І це справді стимулюючий фактор для того, аби отримати не тільки диплом, а й реальні знання. Адже той факт, що тебе вважають достойним високої заробітної плати, є насправді дуже приємним і мотивуючим».