У Сумах більше тисячі будинків підключили до опалення

Вчора – останній день, коли за графіком повинні були підключити до опалення житловий фонд. Із 1151 багатоповерхівки, що є в Сумах, підключили до тепла вже більше тисячі.


Першотравнева, 24 – одна із тих адрес, яка втрапила в останню чергу.

«У всьому будинку увімкнули, окрім п’яти квартир. Частково, причому сушки для рушників – гарячі», – каже мешканець будинку №24 на вул. Першотравнева Сергій Глушко.

Усього у місті таких будинків на ранок 29 жовтня було близько трьох сотень. На території обслуговування «Сумитеплоенергоцентраль» без тепла стояли 22 багатоповерхівки з двох сотень. У тому числі ті, що мали б обігріватись з минулої неділі.

«Сьогодні у 8 годин ранку увімкнули опалення. Кор.: Як батареї, були теплі? У всій квартирі? – У всій, як ніколи. Вмикали раніше, ті роки: один стояк – теплий, другий – ще холодний, а сьогодні – всі відразу теплі», – говорить мешканка будинку №76 на вул. Петропавлівська  Антоніна Говорущенко.

«У нас залишилося на вчорашній вечір близько 22 будинків. Ми наздоганяли, щоб увійти в графік. За графіком ми маємо 19 будинків сьогодні зробити. Я, думаю, всі запустимо», розповідає – головний інженер КП «Сумитеплоенергоцентраль» Геннадій Фролов.

Таке розповів нам удень заступник міського голови Олександр Журба. Говорить: платити люди будуть з моменту фактичного отримання тепла у домівках.

«Нарахування і оплата іде згідно з лічильниками. У тих будинках, де не встановлені лічильники тепла, і вже пущені теплоносії, вони будуть сплачувати згідно з тим графіком, коли запланований був пуск. Він за фактом був, тому що обслуговуючі організації фіксують це і теплопостачальні», – каже він.

Вмикатимуть опалення у місті до кінця дня, сказав Олександр  Журба, щоб на ранок 30 жовтня всі були з опаленням.

«Кор.: У Вас опалення коли увімкнули? – У п’ятницю. Спочатку була не вся, поки пробки. А взагалі – вся. І зараз – вся, нормально. Я, наприклад, на третьому поверсі  живу, – то не скаржуся», – каже жителька будинку № 12/1 на вул. Іллінська Валентина Хмеловська.

Джерело: UA:Суми