У Сумах гімназисти долучилися до донорського руху

Виховувати майбутніх донорів потрібно з дитинства – переконані в Сумському обласному центрі служби крові.


Тому тут регулярно проводяться екскурсії для школярів. Це допомагає розширити світогляд учнів, показати їм, як має виглядати сучасний медичний заклад європейського рівня, а головне – як у Сумах відбувається процес донації, переробки та зберігання компонентів крові. Зазвичай у старшокласників – однієї з найактивніших та небайдужих категорій  суспільства – виникає багато запитань, що стосуються мотивації і відповідальності донорів, умов і протипоказань для донорства, використання компонентів крові.

Щире зацікавлення викликала екскурсія і у десятикласників-філологів Сумської обласної гімназії для талановитих та творчо обдарованих дітей, які відвідали СОЦСК 17 травня. Це – вже другий візит гімназистів до центру крові, кілька днів тому його відвідали учні 10 класу з поглибленим вивченням біології. Діти побачили, який шлях проходить донор у центрі крові, а також оглянули серце центру – його унікальну лабораторію з найсучаснішим обладнанням, яке дозволяє максимально виключити з процесу дослідження зразків крові людський фактор і забезпечити максимальну якість та безпечність компонентів крові. Побачене залишило масу вражень та тем для обговорення.

Дуже сподобалися умови та сучасне обладнання центру, – розповідає учениця гімназії Богдана Циквадзе. – Все, що йде в ногу з часом, приваблює і зацікавлює. Нам, як майбутнім донорам, було дуже цікаво, ми дуже багато дізналися, спростували деякі свої міфи. Наприклад, ми тільки недавно обговорювали між собою питання татуювання, вважали, що людина з татуюванням не може бути донором – а виявилося, що це тимчасове обмеження. Ще зрозуміли, що донорство – це дуже серйозно, для цього потрібно бути відповідальним, дотримуватися спеціальної дієти…

Ми вперше потрапили в такий заклад, і екскурсія нам дуже сподобалася, – говорить учень 10 класу В’ячеслав Москович. – Хоч ми й не біологи, але було дуже цікаво. Хочу в майбутньому звернутись до цього центру, щоб здати кров і врятувати комусь життя.

Оскільки був День Вишиванки, гімназисти прийшли до СОЦСК святково вбраними, а на додачу ще й заспівали для персоналу та відвідувачів, що стало по-справжньому приємним сюрпризом.