У Сумах міська влада та громадськість працювали над Стратегією розвитку міста

У Конгрес-центрі СумДУ за участі громадськості, науковців, місцевих самоврядців, експертів відбулась стратегічна сесія «Бачення майбутнього та стратегічний вибір».


Як розповів на початку зустріч секретар міської ради Андрій Баранов, це черговий крок розробки Стратегії розвитку міста Суми.

«Уже зроблено дуже багато для того, аби документ, за яким Суми розвиватимуться найближчі сім років, був виваженим і містив найголовніші цілі, які на думку самої громади, повинні бути досягнуті. Аби ж визначитись із такими, минулоріч ми провели 13 секторальних Стратегічних сесій, під час яких свою думку висловили науковці, громадськість, представники місцевого самоврядування та бізнесу», – сказав Андрій Баранов.

Окрім того, зауважив посадовець, Сумам у розробці стратегії розвитку допомагають закордонні друзі, серед яких директор Управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштоф Лонтка.

Цього разу він відвідав наше місто для того, аби провести воркшопи з учасниками стратегічної сесії «Бачення майбутнього та стратегічний вибір».

Перед їх початком польський експерт обговорив із присутніми сильні та слабкі сторони Сум. А вже потім він запропонував роботу у групах, під час якої потрібно було визначитись із цілями, яких сумчани готові досягати заради успішного та розвинутого європейського міста, а також виокремити найголовніші напрямки, де потрібно посилювати роботу.

«Ви маєте сконцентруватись і окреслити шляхи, за якими ваше рідне місто рухатиметься найближчі сім років. Ваше бачення може вміститись у декілька слів, але в залежності від того наскільки вони будуть змістовними, залежатиме майбутнє Сум», – підкреслив Кшиштоф Лонтка.

Після представлення результатів роботи у групах секретар міської ради Андрій Баранов запевнив, що всі дані та бачення, які озвучували учасники стратегічної сесії, обов’язково опрацьовуватимуться та враховуватимуться у Стратегії розвитку міста Суми до 2027 року.