У Сумах планують збудувати перший в Україні сміттєпереробний завод

Відбулось підписання Меморандуму між Сумською міською радою та чеською компанією «Elektromontáže SÝKORA» про співпрацю та взаєморозуміння у сфері реалізації переробки твердих побутових відходів.


Документ визначає рамки співпраці та сприяння спільної діяльності у сфері переробки твердих побутових відходів на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади, формування системи ефективних заходів щодо раціонального та екологічно безпечного поводження з твердими побутовими відходами й відповідно мінімізації їх негативного впливу на навколишнє середовище і здоров’я людей.

Діяльність підписантів здійснюватиметься на основі взаємної вигоди та рівності та спрямована на досягнення певного рівня переробки твердих побутових відходів в об’ємі не менш ніж 90% з застосуванням механізму їх сортування, а також утилізації 100% небезпечних відходів.

«У питанні поводження з ТПВ мислимо стратегічно. Переговори з іноземними інвесторами щодо будівництва сміттєпереробного заводу вийшли на новий рівень! Сьогодні спільно з чеськими партнерами задокументували наміри про будівництво заводу. Підписанню Меморандуму передувала копітка робота, ми знаходили надійних партнерів, вивчали досвід будівництва сміттєпереробних заводів в інших містах, обговорювали нюанси і деталі», – зазначив міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

Співробітництво з Elektromontáže SÝKORA передбачає будівництво на території Сумської міської ОТГ заводу з переробки твердих побутових відходів та небезпечних відходів, 80% вкладень у який становитимуть кошти інвесторів, застосування екологічно-чистих технологій та забезпечення контролю за викидами в навколишнє середовище заводу під час його будівництва та роботи, забезпечення необхідного інвестування на будівництво, експлуатацію, а також подальшої роботи заводу, завантаження роботи заводу шляхом направлення всього обсягу твердих побутових та небезпечних відходів, які фактично утворюються на території ОТГ.

«Сподіваюсь, що незабаром ми збудуємо в Сумах перший в Україні сміттєпереробний завод. Його особливістю буде те, що лише 3% відходів потраплятиме на полігон, решта перероблятиметься. Суми обрали тому, що місто ідеально відповідає вимогам, до того ж ідея будівництва сміттєпереробного заводу була активно підтримана міським головою», – зазначив Петр Сікора.

Після урочистого підписання Мемоморандуму сторони обговорили подальші кроки в реалізації документа. Зокрема визначили, що в Сумах буде створена робоча з група з представників відповідних структурних підрозділів міської ради, яка детально вивчатиме нюанси та деталі будівництва, а також можливості застосування при реалізації проєкту механізму державно-приватного партнерства, напрацьовуватиме відповідну Угоду. Також сторони попередньо домовились про візит сумчан до Чехії з метою ознайомлення з роботою зведених Elektromontáže SÝKORA сміттєпереробних заводів.

Меморандум – це лише наміри. Продовжуємо працювати, аби втілити наші плани в життя, – підсумував зустріч Олександр Лисенко.