У Сумах повторно перевірять підприємців-порушників карантину

Міський голова Олександр Лисенко доручив провести повторні перевірки суб’єктів господарювання, де раніше мобільними групами з контролю за виконанням вимог чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів було виявлено порушення протиепідемічних правил.


За словами очільника Сум, якщо помилки на даних об’єктах господарювання не будуть виправлені, то розглядатиметься питання щодо припинення відвідування їх сумчанами.

Загалом за результатами двох рейдів минулого тижня відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів спільно зі спеціалістами правового управління та ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області обстежено дев’ять об’єктів торгівлі та громадського харчування. У результаті перевірок за порушення санітарних вимог складено шість протоколів у відповідності до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За весь період роботи мобільні групи обстежили понад 243 підприємства та склали 39 протоколів.

Спеціалісти відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг разом з правоохоронцями у період з 9 по 13 листопада перевірили 35 одиниць міського пасажирського транспорту на п’яти маршрутах. Кількість складених за тиждень протоколів, – один (за неодягнену водієм на обличчя маску та перевищення кількості пасажирів поза межами сидячих місць). Разом із тим, проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з водіями та пасажирами.

Своєю чергою членами тимчасової комісії з контролю за проведенням дезінфекції міського пасажирського транспорту проведено контрольні перевірки на трьох транспортних підприємствах. Перевізникам надано рекомендації про посилення дезінфекційних заходів.

Підсумовуючи, начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко поінформував, що з 6 по 12 листопада мобільними групами було проведено 113 перевірок на працюючих об’єктах, що здійснюють господарську діяльність на території Сум, у тому числі в кафе, магазинах закладах побутового обслуговування тощо.

Складено сім актів перевірок та 11 протоколів. Проводились профілактичні бесіди щодо недопущення порушень карантинних норм чинного законодавства.