У Сумах пройшла акція Walk for Freedom – Хода за Свободу

Інформаційна акція Walk for Freedom – «Хода за свободу», яка приурочена до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, відбулася 18 жовтня у Сумах.


Це наймасштабніший міжнародний захід, покликаний привернути увагу людей до проблеми торгівлі людьми, поширити інформацію про те, як можна себе захистити. Цього року особливий наголос робили на питанні ідентифікації постраждалих.

Аби звернути увагу на проблему торгівлі людьми, яка посідає в нашій країні третє місце за масштабом, після незаконної торгівлі наркотиками та зброєю сумчани вишикувались в колону та пройшли мовчазною ходою з площі Незалежності вулицями Героїів сумщини, Харківською до ТЦ “Мануфактура”. Більшість учасників були вдягнені в чорне, а деякі також отримали й чорні парасольки. Паралельно з ходою організатори роздавали здивованим перехожим інформаційні листівки про  проблему торгівлею людьми та небезпеку, яку вона становить.

“Цього року ми продовжуємо ходу, аби підняти рівень обізнаності, аби виступити на захист постраждалих в наших містах та по всьому світу. Така акція не є протестом, це мирна та мовчазна хода, яка проходить уже п’ять років поспіль на захист мільйонів жінок, дітей та чоловіків, які зараз знаходяться у рабстві”, – говорить керівник ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» Едуард Глоба.

Україна перша країна в Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. З нагоди  Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, Міністерство соціальної політики України анонсувало старт загальнонаціональної інформаційної кампанії, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам видів і форм цього злочину, а також шляхи надання підтримки і допомоги потерпілим.

Організатори заходу – ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» та Департамент соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, та місцевих адміністрацій..