У Сумах пройшла хресна хода

Відповідно до старої традиції, в третій день Великодня, сумчани взяли участь у хресній ході на честь Шпілёвской ікони Корсунської Божої Матері.


Урочисту ходу очолив архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій. Далі йшли священики-настоятелі парафій міста та області. Гучні вигуки «Христос воскресе!» перемежовувалися молитовним співом. Городяни з натхненням зустрічали процесію. Багато людей до неї приєднувалися. Колону охороняли поліцейські.

Традиція пасхального хресного ходу народилася в козацькому селі Шпилівка, що в 15-ти кілометрах від Сум. Село було засноване в 1697 році і, скоріш за все, отримало назву по імені сотника Сумського полку Йосипа Шпиля. Першою ж офіційний документ на володіння Шпилівка був виданий дочки засновника Сумського полку – Марії Герасимівні Кондратьєвої.

Одного разу сліпа дівчинка з небагатої сім'ї, що жила в сусідньому хуторі, поскаржилася, що не може побачити лик Богоматері. Дитяча благання народила іскру Благодаті Божої. Повіки незрячих очей затріпотіли, і дівчинка, просяявши посмішкою, вигукнула: «Бачу, бачу лик Пречистої!» У цей момент вона тримала в руках Святий образ Богородиці Корсунської. Через час Прозревшая отроковица побачила чудовий сон. Білі крила піднімали її до сяючих висот, а голос Богородиці твердив: «Віднеси ікону Мою в церкву, що в селі Шпилівка». Дівчинка виконала наказ. З того дня кожен, хто приходив до чудотворної ікони з щирою вірою і любов'ю, відчував Святу Благодать зцілення.

У 1859 році єпископ Харківський і Охтирський преосвященний Макарій (Булгаков) особисто просив імператора Олександра Другого клопотати перед Священним Синодом про визнання способу Пречистої месточтімой святинею і про заснування в честь Її хресного ходу. На те було отримано найвищу благовоління.

Щороку хресний хід відправлявся з Шпилівки в Суми. По дорозі до процесії приєднувалися парафіяни сусідніх сіл. На околиці міста хресний хід зустрічало міське і повітове духовенство з великим хором церковних півчих. На узбіччях дороги шикувалися служиві в парадній формі, а офіцери супроводжували процесію верхом. У кадетського корпусу хресний хід зустрічав військовий оркестр духовним гімном «Наскільки славен наш Господь в Сіоні». Під дзвін дзвонів сумських церков чудотворну ікону вносили в кафедральний Спасо-Преображенський собор …