У Сумах створили муніципальний футбольний клуб

Під час сесії міської ради депутати проголосували за створення КП «Футбольний клуб «Суми».


Ініціаторами даного рішення виступили представники футбольної спільноти, громади, окремі депутати міської ради та очільник міста Олександр Лисенко. За його словами, створення міського футбольного клубу дасть вагомий поштовх для розвитку цього виду спорту в місті.

«Ми єдине місто в Україні, яке не мало до цього часу футбольного клубу. Я думаю, що треба розвивати цей вид спорту, до того ж це дасть можливість розвивати і дитячий футбол, – зауважив міський голова. – Наразі ми завершуємо ремонт стадіону «Авангард», вже пройдено сертифікацію і під час перевірки стадіону нам надали висновок, що у нас одне з найкращих футбольних полів для тренувань серед інших міст України. Ми обов’язково продовжимо створювати всі інші необхідні умови, як для тренувань так і для відвідувань футбольних змагань нашими сумчанами, зробимо під’їзні дороги і трибуни. Я переконаний, що «Авангард» буде найкращою базою для розвитку футболу в обласному центрі».

Цю думку підтримав депутат міської ради Ігор Перепека. Він наголосив, що ФК «Суми» – це іміджеве обличчя міста та запорука здорового стилю життя сумчан, а тому існування міського футбольного клубу стане одним з кращих варіантів промоції міста над Пслом на теренах країни.

З приводу фінансування КП «Футбольний клуб «Суми», начальник відділу у справах молоді та спорту Єлизавета Обравіт зауважила, що за попередніми розрахунками для утримання клубу необхідно понад 6 млн гривень. Проте, про конкретну суму фінансування клубу містом поки що не йдеться, адже у цьому питанні матеріальну підтримку мають бажання надавати великі підприємства та бізнесмени Сум: «Чому ми пішли на цей крок? Тому що у місті є підприємці і підприємства, які готові допомагати розвивати футбол і виступати спонсорами. Одне з великих підприємств готове вже зараз фінансово допомагати в розвитку футбольної спільноти і футбольної слави нашого міста».

Працюватимуть на комунальному підприємстві 30 осіб, з них 20 осіб – це члени команди, решта – тренери, лікар та інший персонал.

Зауважимо, наразі ФК «Суми» проходить процедуру атестації для отримання атестату на право участі у Всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд клубів Професіональної футбольної ліги України.