У Сумах від коронавірусу вилікувалися двоє пацієнтів

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написала головний інфекціоніст області Ірина Троцька.


“Як приємно повідомити, що у нас зареєстровано другий випадок одужання від COVID-19. Пацієнтка відчувала себе чудово вже кілька днів. Температура нормальна, ніяких скарг, всі показники гемодинаміки теж хоч куди! З нетерпінням чекали ми результатів контрольних досліджень біоматеріалу методом ПЛР. І хоча перший, позавчора, був негативним, все одно хвилювалися. На щастя, у другому зразку вірус теж не виявлено!”, – написала лікар.

Вона додала, що вже можна говорити про виписку і давати рекомендації правил поведінки на перших етапах.

“Вони досить прості (хоча виконання деяких з них в умовах карантину дещо проблематично). Головне тут не підхопити ГРВІ. Імунітет ослаблений і навряд чи готовий до нових хвилюючих зустрічей з вірусами, нехай не настільки підступними. Тому ми радимо постійне провітрювання квартири, вологе прибирання, побільше рідини, просту, але багату клітковиною і вітамінами їжу”, – зазначила Ірина Троцька.

Лікар подякувала всій команді інфекційної лікарні за самовіддану і малооцененну працю.

Нагадаємо, «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З.І.Красовіцкого» сьогодні визначений як основний лікувальний заклад першої хвилі для госпіталізації дорослих міста і прилеглих районів.

“Ми готові надавати допомогу пацієнтам з COVID-19. Є підготовлений персонал, вже напрацювати певний досвід, є ліжка, немає божевільних черг з швидких у приймального відділення. І, що дуже важливо, є незрима підтримка наших вчителів, які стояли біля витоків утворення лікарні: Зіновія Красовицького і Андрія Сницаря. Але все ж я звертаюся до всіх вас з проханням бути послідовними у виконанні необхідних, в першу чергу обмежувальних, заходів. І в дотриманні умов карантину – шляхи до найменш драматичного «сценарію» розвитку подій … Бережіть себе. І не хворійте!”, – побажала Ірина Троцька.