У Сумах відкрився Центр з підготовки електрозварників

Інвестиція в 2,5 млн гривень із держбюджету та наполеглива праця професіоналів – це вагомий внесок у майбутнє нашої країни. Державний навчальний заклад «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту» став одним із представників Сумської області в програмі реформування професійно-технічної освіти.


12 грудня 2018 року тут офіційно відкрився навчально-практичний центр із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник».

Відкриття стало можливим завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України, Департаменту професійно-технічної освіти України, керівництва області в особі Миколи Клочка, фінансовій і всебічній допомозі обласного депутатського корпусу та особисто голови обласної ради Володимира Токаря, підтримці Департаменту освіти і науки СОДА в особі Вікторії Гробової. Участь у роботі над центром взяли не тільки працівники й учні ДНЗ «Сумське ВПУБА», а й наші друзі з ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище», ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» та ДПТНЗ «Сумський центр ПТО з дизайну та сфери послуг».

Директор ДНЗ «Сумське ВПУБА» Юрій Коваленко наголосив, що відкриття центру є складовою проведення реформ професійної освіти в Україні. Упровадження подібних навчально-практичних центрів означає розвиток професійною освіти не лише в окремому регіоні, а також у державі загалом. Повне технічне оснащення нашого центру дає можливість підготувати висококваліфікованого працівника зварювальних технологій, який потім зможе продуктивно працювати та отримувати гідну оплату своєї праці.

Участь в урочистому відкритті взяли: голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, директор із маркетингу компанії Fronius Ukraine Віталій Бондаренко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Наталія Самойленко, заступник директора НМЦ ПТО у Сумській області Віктор Скиба, голова ТОВ «Gualapack Ukraine» Володимир Заєць, роботодавці, директори професійно-технічних навчальних закладів та інші.