У Сумах відзначили День пам’яті жертв Голокосту

Не дивлячись на те, що в обласному центрі заходи з відзначення Дня пам’яті жертв Голокосту перенесли на 6 лютого, опозиціонери віддали данину загиблим. Вони прийшли до пам`ятного знаку замученим і розстріляним у лютому 1942 року євреям на міському кладовищі, аби низько вклонитися їхній пам’яті.


«Сьогодні ми згадуємо жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвиц-Биркенау, який і став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Загалом у цьому таборі смерті було закатовано більше мільйона людей. Пам’ятаючи це, ми повинні виховувати підростаюче покоління у духовності, щирості, аби ця трагедія більше ніколи не повторилася», – наголосив голова Сумської регіональної організації ОП-ЗЖ, перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.

Він сказав, що у День скорботи і пам’яті жертв Голокосту до загальної печалі приєднуються опозиціонери з усіх регіонів Сумщини.

Разом з колегою по партії, заступницею Сумського міського голови і співголовою НП «Жінки за мир» у Сумській області Тамарою Іщенко, Олександр Стрельченко поклав квіти до пам’ятника і вшанував хвилиною мовчання пам’ять мільйонів людей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

«Минають роки, але не вщухає біль втрат. Сьогодні ми згадуємо і Львівське гетто, і Бабин яр. На жаль, нині в Сумах немає меморіалу, який би увіковічував пам’ять жертв Голокосту і нагадував молодому поколінню, що такі події ніколи не зітруться з пам’яті людської, бо у них немає термінів давності. Цей день має завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть і расизм», – акцентувала Тамара Іщенко.