У Сумах викрили адвокатку-мінера, яка 41 раз “підривала” суди і ЦНАП
Служба безпеки України затримала у Сумах аноніма на систематичних, завідомо неправдивих повідомленнях про начебто мінування державних установ.
Мешканка обласного центру, яка працює адвокатом, регулярно, протягом кількох місяців, погрожувала через лінію «102» про псевдомінування будівель судів, а також Центру надання адміністративних послуг. Правоохоронці затримали зловмисницю згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після чергового телефонного «мінування» будівлі суду.
Прокурор Сумської області Григорій Кондратенко у вівторок, 11 лютого 2020 року, повідомив про підозру адвокатові-мінеру, яка з 10 жовтня 2019 року, як виявилося, 41 раз телефонувала на лінію «102» і повідомляла про замінування місцевих судів, а також ЦНАПу (ч. 2 ст. 259 КК України). При цьому жодного разу факт мінування не підтвердився.
З огляду на професію, адвокат продумувала до найменших дрібниць свої злочинні дії, щоб уникнути викриття. Зокрема, змінювала голос, систематично міняла сім-картки та мобільні телефони, говорила з оператором не більше 5 секунд тощо.
Під час санкціонованого обшуку у мінерки виявлено та вилучено мобільні телефони, з яких вона здійснювала телефонні дзвінки на лінію «102». Водночас здобуто інші беззаперечні докази її причетності до вказаного злочину. Більш того, затримана зізналась у скоєному.
На даний час 39-річна жінка затримана в порядку ст. 208 КПК України.
Їй повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, вчинене повторно) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
Заходи з викриття незаконної діяльності проводились спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури.
Наразі прокуратура готує клопотання до суду про обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.