У Сумах вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня, у Сумах вшановували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я здолали страшну трагедію, що сталася 26 квітня 1986 року.


Біля пам’ятного знаку жертвам чорнобильської катастрофи зібралися ліквідатори аварії, керівники області та міста, депутати, громадськість, духовенство та військові.

Вони згадували події, які трапилися понад 30 років тому, говорили про проблеми, хвилиною мовчання вшанували загиблих і поклали квіти до пам’ятника.

Від імені депутатського корпусу Сумської обласної ради у заході взяв участь голова фракції Опозиційного блоку Олександр Стрельченко. Він наголосив, що на Сумщині нині проживає 6771 ліквідатор аварії на ЧАЕС, 1,5 тисячі з них – інваліди. Усього в області мешкає понад 13 тисяч постраждалих.

«Так сталося, що саме ліквідатори були першими, хто ціною власного життя став на приборкання радіаційної стихії, інколи навіть не усвідомлюючи всієї небезпеки, на яку наражалися. Ми вдячні кожному ліквідатору за мужність, героїзм і подвиг. І сьогодні ми тут, щоб віддати пам’ять загиблим, і сказати спасибі всім, хто нині з нами», – зазначив депутат.

За словами голови Сумської облдержадміністрації Миколи Клочка з державного бюджету на виплати особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділено кошти в сумі майже 24,5 млн. гривень та цільові видатки на придбання лікарських засобів для Сумського обласного диспансеру радіаційного захисту населення в сумі понад 700 тис. гривень.

«На пільгове медичне обслуговування постраждалих у 2018 році з обласного бюджету витрачено 3 млн. гривень, що на 1 млн. гривень більше ніж у минулому році. На наступний рік заплановано збільшення видатків ще на 500 тис. гривень», – відмітив Микола Клочко.

У ліквідації катастрофи на ЧАЄС брали участь понад 650 тисяч людей з усього колишнього Радянського Союзу. Серед них більша половина – мешканці України.