У Сумах запускали голубів миру та пригощали солдатською кашею

9 травня в Сумах відбулося альтернативне відзначення Дня Перемоги, яке відрізнялося від владних заходів. Воно пройшло на вул.Героїв Сталіграду, яку, завдячуючи Опозиційному блоку, не вдалося перейменувати.


Акція проходила без партійних прапорів і гасел. На урочистому мітингу не виступали  керівники міста та області, представники політсил – говорили лише ветерани.

За загиблими в дні Великої Вітчизняної війни і тими, хто помер в мирний час відслужили поминальну літію священнослужителі Серафимо-Сергіївського храму м.Суми.

Багато сумчан прийшли на акцію з портретами своїх рідних і близьких. Хтось приніс невеликі фотографії, хтось збільшені і заламіновані знімки, багато взяли з собою нагороди. 

Разом з ветеранами присутні поклали до пам’ятника квіти, а потім запустили в небо 71 символічного голуба миру.

Депутат обласної ради, один із лідерів Опозиційного блоку Микола Войтенко говорить, що акція, ініційована і підтримана опозиціонерами, не політична, а суспільна. "Ми прийшли сюди з дітьми, цілими родинами, аби ще раз довести, що 9 Травня – назавжди залишиться Великим світлим святом. Ми низько вклоняємося ветеранам за їх подвиг і завжди пам’ятатимо тих, хто не дожив до цього дня".

Для ветеранів був підготовлений святковий концерт, цікава програма. Вони мали змогу поласувати справжньою солдатською кашею та, як і годиться, випили фронтові сто грам.