У СумДУ запрацював українсько-шведський дослідницький центр SUMEYA

У рамках угоди з Університетом Умео Сумському державному університету для облаштування дослідницького центру безоплатно передано сучасне гістотехнічне та високотехнологічне мікроскопічне обладнання на суму понад 2,5 млн грн.


Це: тканинний процесор, станція для заливки блоків, розхідні матеріали, люмінісцентні мікроскопи Carl Zeiss Axio Imager Z1 ApoTome та Carl Zeiss Axiophot з відповідним комп’ютерним забезпеченням. Також центр отримав обладнання для вестерн-блот досліджень (електрофоретичну камеру BioRad, трансфер горизонтального переносу, нагрівальний столик, шейкери та фотолабораторію Kodak 2000).

Ідея створення спільного українсько-шведського науково-дослідницького центру належить професору Томасу Борену (Департамент медичної біохімії та біофізики Університету Умео) та заступнику директора Медичного інституту СумДУ з міжнародної співпраці, доктору медичних наук, доценту кафедри патологічної анатомії Роману Москаленку.

Головна мета діяльності Центру – ефективне проведення спільних медико-біологічних наукових досліджень співробітниками Медичного інституту СумДУ та представниками біологічного факультету Університету Умео (Швеція).

Як повідомив Роман Москаленко, назва для центру була виведена як анаграма назв університетських міст SUMY та UMEA.

На сьогодні у рамках співпраці між СумДУ та Університетом Умео продовжується виконання програми академічної мобільності Erasmus+ (це уже друга програма), завдяки якій 8 аспірантів та 6 викладачів з СумДУ стажувалися в Умео та 5 шведських викладачів проводили заняття в Медичному інституті СумДУ. Також подано 2 заявки на міжнародні гранти. Є великі сподівання на продовження співпраці на ще більш високому рівні ефективності та успішності.