У Сумській обласній дитячій клінічній лікарні відкрили Сімейну кімнату

Фундація Дім Рональда МакДональда відкрила Сімейну кімнату у Сумській обласній дитячій клінічній лікарні, повідомляє sorada.gov.ua. Тут рідні хворих дітей зможуть відпочити, переночувати та провести час з дитиною.


«Коли ми були по обміну досвідом у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ», ми побачили їхню Сімейну кімнату. По приїзду в Суми вирішили подати заявку на Фундацію аби зробити подібну в Сумській обласній дитячій клінічній лікарні. І нам вдалося отримати грант. Ми провели переговори з керівництвом Фундації, зверталися до очільника депутатського корпусу Володимира Токаря аби виділити площі в лікарні для облаштування кімнати. Володимир Миколайович підтримав проект, направлений на сімейні цінності, на дітей. І вже сьогодні, через рік ми відкриваємо найбільшу на сьогодні в Україні Сімейну кімнату», – розповів головний лікар Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля.

Сімейна кімната має площу 180 м кв. Тут облаштована ігрова кімната, створені кімнати відпочинку, санвузли, пральня, кухня, причому все орієнтовано і на інклюзивність. Подібний проект впроваджений у 24 країнах світу. Він дозволяє залучати родину до лікування дитини. А це покращує якість лікування, зменшує ризики отримати дитиною психологічні травми, зменшує рівень стресу для батьків.

«Коли ми призначали два з половиною роки тому головного лікаря СОДКЛ Ігоря Змислю, я взяв особисте зобов’язання допомагати йому в усіх справах, – зазначив під час урочистих заходів з нагоди відкриття Сімейної кімнати голова обласної ради Володимир Токар. –  На сьогоднішній день можу сказати, що за підтримки меценатів, таких як ПРАТ «Технологія», ми зробили дуже багато. Тільки обласна рада вклала близько 20 млн грн за ці два з половиною роки. Нам вдалося зробити котельню з автономним опаленням, провести гарячу воду, якої тут не було з 2010 року, зробити ремонт у відділенні хірургії, реанімаційних, закупити медобладнання. У даному випадку хочу висловити подяку Фундації Дому Рональда МакДональда, бо всі ми розуміємо, що коли мама знаходиться поруч, то дитині легше одужувати. В свою чергу обіцяю, що ми на місці також і надалі допомагатимемо нашій лікарні, бо ми, дорослі, повинні зробити все, щоб вони, в першу чергу, росли здоровими».

Володимир Токар вручив подяки обласної ради керівнику відділу будівництва ПІІ «МакДональдз Юкрейн ЛТД Сергію Вовку та Благодійній організації «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні».

Директор Фундації Дому Рональда МакДональда Галина Соловей розповіла, що вони беруть до уваги три критерія, коли вибирають, де облаштовувати Сімейні кімнати. Перший – бажання головного лікаря працювати у проекті, другий – наскільки лікарня значима для регіону і яка кількість дітей в ній лікується, третій – наскільки виділене для Сімейної кімнати приміщення дозволяє максимізувати допомогу. Нині ж в Україні лише чотири подібні кімнати: у Києві, Львові, Вінниці і Сумах. В нашій дитячій лікарні вона найбільша. На її ремонт і облаштування Фундація витратила 4 млн грн.

«Міжнародний досвід показує, що лише за підтримки бізнесу та людей можна реалізовувати такі програми, як відкриття Сімейних кімнат. Кожен з нас, кому доводилось доглядати рідних під час хвороби, розуміє, скільки сил та енергії це вимагає. Я переконана, що Сімейна кімната стане тим місцем затишку, де рідні хворих зможуть відновити свої сили та енергію», – зазначила Галина Соловей.

Кошти на створення Сімейних кімнат були зібрані завдяки благодійній програмі «Долонька щастя», яку проводив МакДональдз у своїх ресторанах, завдяки благодійним пожертвам і допомозі партнерів та внескам від людей.

Завдяки Сімейній кімнаті у СОДКЛ батьки і рідні хворих дітей зможуть якомога довше бути поруч з ними, щоб допомагати своїм діточкам подолати хворобу і також допомагати лікарям у догляді. Вони матимуть місце, де набратися сил, попити каву, розігріти обід і навіть переночувати. Кімната працює цілодобово, є безкоштовною для відвідування і повністю утримується за кошти Фундації.