У Сумській області придбали найменше кисневих концентраторів

У Сумській області купили найменше кисневих концентраторів для лікарень серед усіх регіонів України у 2021 році. За підрахунками DOZORRO, в області придбали всього 45 апаратів на 2 млн грн.


Крім Сумщини, малі обсяги таких закупівель також на Донеччині (45 шт.) та на Волині (393 шт.). Тоді як найбільше концентраторів придбали в Одеській (2056 шт.), Київській (2010 шт.), Львівській (1860 шт.) та Харківській (1481 шт.) областях.

Від початку 2021 року на кисневі концентратори в Prozorro витратили понад 780 млн грн.

Приблизно стільки ж витрачають на ремонт кількох шматків обласної дороги, наприклад на Рівненщині. Усього для лікарень придбали 20,7 тисяч. приладів.

Понад половину всіх концентраторів за рік придбали у травні — незадовго до того уряд виділив на ці прилади 693 млн грн. Тодішній очільник МОЗ Максим Степанов пояснював, що придбані за ці гроші апарати мають використовувати під наглядом сімейних лікарів. Вони призначені для стабільніших хворих, які ще потребують кисневої підтримки.

Утім, кисневі концентратори все одно не зможуть повністю виправити ситуацію з дефіцитом кисню у медзакладах. Для цього потрібні більш потужні кисневі станції. Нещодавно депутати виділили на них 800 млн грн.