У Сумській області терапію отримує менше третини ВІЛ-інфікованих

В Інституті аналітики та адвокації дослідили скільки закупляли ліків для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 рр.


Аналітики дійшли висновку, що препарати у Сумській області доступні, в середньому, 28 пацієнтам зі 100.

За інформацією від ЦГЗ у 2016 році в області на  диспансерному обліку перебували 1 411 осіб. З них терапію отримали 406 пацієнтів, тобто 24% ВІЛ-інфікованих. За період дослідження кількість офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих збільшилась на 262 особи.

  • Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ-препарати. Ними регіони забезпечує держава. – розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. – Щороку медики розраховують скільки ліків необхідно регіону – повну потребу, а держава надає фінансову квоту. У Сумській області ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота, хоча і збільшилася, але все одно була менша за потребу.

Найбільша частка замовлення приходить на препарат Лопінавір/Ритонавір. Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД.

За результатами аналізу за 2014-2016 роки, медична забезпеченість Сумської області вдвічі зменшилась (від 86% до 44%). А антиретровірусну терапію протягом усього дослідження отримувало менше третини ВІЛ-інфікованих. Така різниця може бути зумовлена затримками із постачанням ліків, зміною схем лікування, особистою прихильністю пацієнтів до АРТ препаратів. В ІАА вважають, для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей необхідно вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок.

Більше деталей дослідження за посиланням.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»