У Сумському лісгоспі ліквідували 14 сміттєзвалищ

«Кожного року працівники Сумського лісгоспу вивозять гори побутового сміття з місць відпочинку та прилеглих до будинків лісових ділянок. Чого тут тільки не побачиш: старе взуття та одяг, склянки, пакети, навіть побутову техніку», – говорить головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.


Роз’яснювальну роботу серед населення з цього приводу сумські лісівники ведуть постійно. У найбільш відвідуваних місцях встановлюють інформаційні аншлаги із застереженнями щодо небезпеки побутових відходів для навколишнього середовища. Бопластик та поліетилен розкладаються дуже довго, залишаючи отруйний слідугрунті та воді. Все ж, кількість «бажаючих» мати власне сміттєзвалище у лісі залишається вражаючою.

«Лише під час цьогорічної весняної акції «За чисте довкілля» було ліквідовано 14 стихійних сміттєзвалищ», – продовжує лісничий.

Говорить, що встановити особу того, хто викинув сміття, складно, або навіть неможливо. Під час патрулювання лісових масивів убільшості випадків доводиться фіксувати вже наслідки людського невігластва. Та, все ж, засмічувати природу безкарно вдається не кожному.

З початку року лісовою охороною Сумського держлісгоспу було складено 5 протоколів про адмінпорушення за викидання сміття на території лісового фонду. Всі п’ять виннихосіб добровільно сплатилиштрафи у розмірі 850 грн. кожен.