У Великобобрицькому лісництві відкрили музей артефактів і висадили фруктовий сад

Нинішній рік виявився дуже плідним щодо висадки лісів. Керівники Сумської обласної ради та депутати садили дуби, сосни, а минулими вихідними висаджували фруктові дерева у Великобобрицькому лісництві Краснопільського лісгоспу.


Участь у висадженні п’яти сортів яблунь взяли й керівники обласної ради – перший заступник голови Олександр Стрельченко та заступник голови Валерій Ісмаілов. Також до гарної справи долучилися й депутати, керівники облдержадміністрації, Сумського району, Краснопільської та Верхньосироватської ТГ, керівний склад обласного управління лісового та мисливського господарства, вихованці учнівського лісництва «Дружба».

А ще цього дня у лісництві відкрили музей «Під пологом лісу» – багатий еспозиційним наповненням просвітницький об’єкт, де зібрана і представлена в предметах і фактах, як історія лісового господарства, так і вікова історія людей, які проживали на території цього краю.

«Сьогодні ми стали свідками відкриття музею старовинних артефактів – предметів, які свого часу знайдені в лісі. Скажу чесно, я вражений. Тому ті, хто приїздять в урочище «Образ», матимуть змогу й оглянути експонати, зібрані в музеї. Упевнений, він точно стане родзинкою на туристичній мапі Сумщини», – відзначив перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко.

Музейна екскурсія продовжилась екскурсією у денропарку лісництва, де на гостей чекало понад 100 видів декоративних дерев і кущів та маса ексклюзивних локацій: лісова школа, котедж для комах, камінь-синоптик,  апі-хатинка, філософський трон, самшитові лабіринти і багато інших цікавинок.

Теоретична частина заходу перейшла у практичну. Відбулася закладка фруктового саду. Як результат спільної праці – 600 саджанців яблуньок елітних сортів на площі 0,5 га. Професійні садоводи стверджують, що за три роки вже можна буде куштувати запашні та соковиті плоди.

Фруктовий сад був висаджений у рамках Всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом», одного з масштабних громадських заходів у перспективній програмі Президента України «Зелена країна».

Таким чином лісівники залучають громадськість до спільної праці по створенню лісів та ведуть активну просвітницьку діяльність. Особлива увага приділяється молоді, школярам і навіть малюкам. Адже робота з підростаючим поколінням, підготовка достойної лісівничої зміни, яка любить свій край та розуміє важливість професії лісівника – це головні інвестиції лісівників у майбутнє. На цьому наголосив  у своєму зверненні до гостей заходу начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Віктор Чигринець. І розповів, що наразі в області створено 80 га лісів і висаджено 300-400 тисяч дерев. У планах – створити ліси на площі 220 га.