У Великодні свята правопорядок на Сумщині охоронятимуть близько тисячі правоохоронців та працівників ДСНС

Великодні богослужіння відбудуться у 375 культових спорудах Сумщини за участі близько 95 тисяч вірян. Публічний порядок забезпечуватимуть понад 580 правоохоронців і 40 представників громадських формувань,300 працівників ДСНС.


Піл головування очільника поліції Сумщини відбулась спільна інструктивна відео-селекторна нарада керівників ГУНП та інших правоохоронних органів області, на якій було розглянуто питання організації заходів належного забезпечення публічної безпеки та порядку на території області під час святкування Великодня.

«Ми маємо зробити все, аби свято Великодня на Сумщині, що є прикордонним регіоном, відбулося у спокійній та мирній обстановці, без порушень громадського порядку чи загострення криміногенної ситуації. Найперша і найголовніша наша задача – забезпечити правопорядок на вулицях населених пунктів та безпеку та комфорт нашим громадянам, швидко та ефективно реагувати на всі повідомлення про злочини чи правопорушення, уникати провокаційний проявів та упереджувати будь-які конфліктні ситуації, – наголосив начальник ГУНП у Сумській області Микола Лушпієнко.
За словами керівника Нацполіції Сумщини, публічний порядок забезпечуватимуть понад 580 правоохоронців і 40 представників громадських формувань,300 працівників ДСНС. Окрім храмів, особливу увагу приділятимуть патрулюванню центральних площ міст та сіл, де проводитимуться масові святкові заходи.

У посиленому режимі працюватимуть групи «швидкого реагування», кінологічна та вибухо-технічна служби. Передбачена робота додаткових слідчо-оперативних груп.

Вже працює Оперативний штаб, до складу якого увійшли представники галузевих служб поліції. Вони у щодобовому режимі будуть моніторити перебіг подій, аби вчасно відреагувати на будь-які зміни в ситуації й надати за необхідності потрібну допомогу.

Забезпечуватимуть правопорядок на вулицях міст та сіл понад 160 полісменів, до них долучається 25 військовослужбовців Національної гвардії. Вже сформовані 50 автомобільних та 15 піших нарядів, що вийдуть на чергування в період проведення святкових заходів та релігійних відправ, і чиї маршрути максимально наближені до культових споруд, кладовищ, місць проведення масових заходів та народних гулянь.

Будуть працювати пункти пропуску переходів через Державний кордон, аби жителі прикордонних населених пунктів мали змогу вільно відвідати могили своїх рідних на кладовищах по обидві сторони держрубежу, – повідомив представник Державної прикордонної служби.

Правоохоронці Сумщини вітають громадян з наступаючим світлим святом Христового Воскресіння та звертається з проханням, не порушувати закон під час відпочинку, бути толерантними, не зловживати спиртними напоями та не порушувати правила дорожнього руху на автошляхах області.

Відділ комунікації поліції Сумської області