Учасники АТО Сумщини мають законне право їздити безкоштовно

«Облдержадміністрація цього року розробила та ініціювала прийняття облрадою програми відшкодування пільгового проїзду, в тому числі учасників АТО. Це питання остаточно буде вирішене на сесії облради у травні», – наголосив під час прес-конференції з цієї тематики тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр Марченко.


Ситуація з пільговим проїздом учасників антитерористичної операції в області загострюється. Нещодавно вибухнув черговий скандал між водієм автобуса та учасником АТО.

У зв’язку з цим Олександр Марченко звернувся до перевізників: «Шановні перевізники! Учасники АТО мають законне право їздити безкоштовно. На сьогодні на рівні держави фінансування пільгового проїзду не вирішене. Але на Сумщині розроблена обласна програма щодо компенсації пільгового проїзду. Орієнтовно з 1 червня ми почнемо відшкодовувати учасникам АТО вартість квитків».

За словами Олександра Марченка, це буде адресна допомога в межах двох тисяч гривень на рік на кожну особу. Саме на таку суму учасники АТО зможуть отримувати відшкодування вартості квитків в органах соцзахисту.

Відшкодування на внутрішньообласному міжміському та міжобласному міжміському автобусних сполученнях здійснюватиметься в рамках обласної програми. Проблема проїзду пільговиків у приміському автотранспорті має бути вирішена на рівні районів, згідно з відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації, й до кінця квітня очікуємо прийняття програм на місцях, повідомляє офіційний сайт Сумської ОДА.

«На сьогодні частина громад області вже виділила кошти на пільговий проїзд учасників АТО до обласної програми на загальну суму 3,2 мільйона гривень, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки очільника області. – До кінця квітня я планую, що цей процес завершиться, і вже у травні буде прийняте відповідне бюджетне рішення обласної ради. Впевнений, депутати його підтримають. У результаті з’явиться ще одне важливе спільне рішення депутатського корпусу облради й облдержадміністрації задля стабільного соціально-економічного розвитку регіону».