В пункті пропуску «Бачівськ» громадянин Таджикистану пропонував прикордоннику хабар

Учора прикордонники Сумщини в рамках проведення прикордонним відомством акції «Вільні від корупції» зафіксували спробу втягування персоналу в протиправну діяльність.


До пункту пропуску «Бачівськ» на в’їзд до України рейсовим автобусом сполученням «Москва-Кишинів» в якості пасажира прибув громадянин Таджикистану. Під час проходження прикордонного контролю охоронці кордону виявили наявність в наданому паспортному документі 2-х підроблених відміток Держприкордонслужби України про перетинання державного кордону України.

Під час з'ясування походження підроблених відміток, іноземець, з метою «вирішення питання» безперешкодного перетину кордону, запропонував прикордоннику неправомірну винагороду у сумі 10000 російських рублів, на що отримав категоричну відмову.

В діях громадянина Таджикистану, за українським законодавством, містяться ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Наразі охоронці кордону вжили всіх необхідних заходів для припинення виявленого правопорушення, а самого правопорушника передали працівникам поліції для прийняття відповідного правового рішення.