В Сумах в одній з аптек продавали нарковмісні препарати

В Сумах поліція припинила незаконний продаж однією з аптек міста нарковмисних ліків.


Аптекарі відпускали препарати, що містять кодеїн, без рецепту лікаря. Співробітники управління протидії наркозлочинності ГУНП області під процесуальним керівництвом Сумської місцевої прокуратури задокументували правопорушення і відкрили кримінальне провадження відносно посадових осіб цього закладу. Кількість вилучених пігулок склала майже 8 000 штук.

Працівники поліції отримали інформацію про те, що посадові особи одного з аптечних закладів м. Суми, власниця аптеки та 2 провізора, з порушенням встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів здійснювали реалізацію кодеїновмісних пігулок. Їхній продаж має здійснюватися виключно за рецептом лікаря. Але, як було встановлено, в цьому закладі такими нормами нехтували.

Під час проведення слідчих дій інформація підтвердилась. Були виявлені факти продажу даними особами більше 90 таких пігулок без рецептів. А в ході санкціонованих обшуків в аптечному закладі було вилучено 7960 пігулок з вмістом наркотичної речовини «кодеїн».

Вилучені лікарські засоби будуть направлені на експертизу, після проведення якої посадовим особам буде повідомлено про підозру за ч.1 ст. 320 КК України”Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів” Санкція статті передбачає штраф до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

За інформацією прес-служби ГУНП області