В Сумському центрі дозвілля молоді підлітків навчають правильно виходити з конфліктів

Підлітків навчають, як виходити з конфліктних ситуацій, та не допускати їх розвитку. Майстер-класи організовані спільно з громадською організацією “Центр євроініціатив”.


Майстер-клас “Управління конфліктами” розрахований на школярів 8-11 класів. Учасників запросили через соціальні мережі.

На кожному кроці ми зустрічаємо конфлікти, або в нашому житті, або в житті інших людей, і я вважаю потрібним вирішувати як свої, так і інші конфлікти, допомагати іншим порозумітися. Адже, мабуть, більшість проблем у світі, навіть глобальних, виникає через маленькі конфлікти”, – переконана одна з учасниць майстер-класу Злата Бабич.

Начальник відділу ювенальної превенції Нацполіції в Сумській області Сергій Тарасенко розповів, якими бувають конфлікти серед підлітків з точки зору закону:

Слід розрізняти агресію і конфлікти на побутовій основі. Якщо без будь-якого умислу один неповнолітній штовхнув іншого, у них виникла якась штовханина, а потім вони розійшлись – це одне питання. Однак, сама агресія, я вважаю,- прояв булінгу в навчальних закладах. Булер, який ображає і принижує іншого, цілеспрямовано направляє свої дії на приниження честі і гідності іншої дитини. Є агресія спричинення тілесних ушкоджень. Якщо спричиняються тілесні ушкодження, відкриваються кримінальні провадження”.

Минулого року на Сумщині за булінг притягнуто до відповідальності 10 неповнолітніх, за нанесення тілесних ушкоджень направлено до суду 20 справ.

Джерело