В умовах кризи й епідемії влада повинна підтримувати підприємців, – вважає Микола Войтенко

«Розвинений малий і середній бізнес в передових країнах світу вважається ознакою прогресивної економіки. Тому більшість політичних і економічних програм відштовхуються від принципу «Think first small» (Спочатку думай про малих)», – говорить заступник голови фракції «Опозиційна платформа – За життя» в Сумській обласній раді Микола Войтенко.


Відомо, що в Україні малий та середній бізнес забезпечує 79% робочих місць, наповнює бюджети всіх рівнів і працює практично у всіх сегментах економіки. Тому сьогодні протести ФОП-івців є логічними, оскільки вони стали свого роду наслідком відсутності підтримки і діалогу з ними з боку держави.

«Влада в умовах кризи і епідемії повинна підтримувати підприємців, а не намагатися ускладнити їх роботу, – переконаний Войтенко. – ФОПи створюють робочі місця, годують свої сім’ї, платять податки. Але замість того, щоб допомогти їм, влада посилює тиск і створює додаткові проблеми».

Як розповів опозиціонер, фракція ОП-ЗЖ у Верховній Раді зареєструвала законопроект №4490, покликаний полегшити і спростити роботу ФОПів. Цей документ регулює питання з касовими апаратами і дозволяє підприємцям нормально працювати. Він також зазначив, що для його прийняття народні депутати від ОП-ЗЖ готові до скликання позачергового засідання Верховної Ради.

«У нинішніх дуже непростих економічних умовах ускладнювати роботу бізнесу – це просто злочин. Влада повинна максимально допомагати людям, почути підприємців, врахувати їх пропозиції, більшість з яких, дійсно, конструктивні. Пора зрозуміти, в кінці кінців, важливість розвитку малого і мікробізнесу для України», – вважає Микола Войтенко.