«Відродження» зібрало фахівців для обговорення і розробки програми «Здоров’я жителів Сумщини»

Сумська обласна організація партії «Відродження» зібрала за круглим столом фахівців медичної галузі області, науковців, освітян та інших небайдужих громадян, аби обговорити майбутнє комплексної програми «Здоров’я жителів Сумщини». Нагадаємо, ініціатором її створення став голова бюджетної комісії в облраді, депутат фракції «Відродження» Микола Березін.


Медики підтвердили: сьогодні ситуація з рівнем захворюваності людей, зокрема дітей Сумщини — критична: щороку хвороби «молодіють» і потік пацієнтів у лікарнях зростає. Як наслідок — погіршується демографічна картина регіону: лише в Чернігівській області коефіцієнт смертності сьогодні вищий, ніж на Сумщині. «Якщо нічого не робити для подолання цих негативних тенденцій, можна втратити область», — відзначив головний лікар Миколаївської лікарні, медик із 22-річним стажем Олександр Бугаєнко.

Найбільш плачевна ситуація — на сільських територіях, де йде стрімке скорочення населення. «Коефіцієнт вибуття сільських жителів на тисячу наявних осіб становить 16,4 проміле при середньоукраїнському показнику 6,2. В області немає програми, яка була б спрямована на подолання демографічної кризи, тому вона з кожним роком посилюється, — наголосив Микола Березін. — Скільки б не вкладали коштів обласного бюджету в лікарні, якщо до здоров’я наших людей не буде комплексного підходу, якщо за них не будуть відповідати органи місцевого самоврядування, якщо не будуть використовуватися кошти районів, міст і ОТГ, у цьому питанні особливих зрушень не буде».

Для розробки програми, за словами Миколи Березіна, буде створена робоча група з фахівців різних напрямків (медиків, економістів, освітян тощо, а також громадських організацій): вони допоможуть проаналізувати дані про стан здоров’я жителів області в розрізі районів та ОТГ, і це стане базою для розробки чіткого плану (програми) щодо виходу з демографічної кризи та зміцнення здоров’я жителів Сумщини.

Учасники круглого столу погодилися: комплексна програма має бути втілена в життя негайно задля збереження села і зупинення негативних тенденцій у демографічній картині області. Наразі вже формується склад робочої групи.