Визначені переможці обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії у 2019 році

Під час засідання обласна комісія з присудження премії під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша визначила цьогорічних переможців у номінаціях «Художня література», «Журналістика», «Культура і народна творчість», «Мистецтво», «Краєзнавство».


Так, лауреатом у номінації «Художня література» (проза, поезія) комісія визначила письменника і журналіста з Бурині Івана Житника за його збірку творів, що складається з роману, повістей, оповідань, новел – «Запах скошених трав».

У номінації «Культура і народна творчість» переможцем визначено майстра народної творчості Ірину Дмитренко, яка професійно займається виготовленням ляльок-мотанок та ткацтвом. Також майстриня працює із дітьми із особливими потребами, розкриваючи їх творчі таланти.

Кращим митцем у цьому році став режисер-постановник Сумського обласного театру для дітей та юнацтва Валерій Микитенко,  журналістом – консультант відділу інформаційно-аналітичної роботи облради, член Національної спілки журналістів України Наталія Розторгуєва.

На жаль, у багатьох номінаціях подавали свої доробки лише по одному претенденту, тому членам комісії не було можливості обирати. Тож журналістів, письменників, краєзнавців, митців, майстрів народної творчості, всі творчі спілки Сумщини закликають активніше брати активну участь у цьому конкурсі. Література, культура і краєзнавство на Сумщині мають не просто розвиватися, а демонструвати краще із кращого жителям області.