Хід виконання Програми розвитку автомобільних доріг у Сумській області депутати визнали незадовільною

Хід виконання Програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Сумській області на 2020-2023 роки депутати бюджетної комісії Сумської обласної ради визнали незадовільною.


Про всі заходи, які проводилися у рамках цієї Програми, розповів директор Департаменту розвитку інфраструктури облдержадміністрації Володимир Дудченко.

Він зазначив, що станом на початок року мережа автомобільних доріг загального користування у Сумській області становить 7219,8 кілометри. З них дороги державного значення – 2084,5 км, місцевого значення – 5135,3 км. Також в області 498 мостів загальною протяжністю 14,2 км.

У 2020 році сума субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування становила 866,7 млн грн. Роботи виконані майже на 98% від загальної суми фінансування.

У цілому поточним середнім ремонтом відремонтовано майже 60 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Капітальний і поточний ремонт проведено на 140,5 тис метрів квадратних вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Депутати вислухали доповідь, узяли інформацію до уваги й висловили свої зауваження, повідомили у Сумській обласній раді.

Дуже слушні позиції висловили Микола Войтенко, Валерій Волков, Дмитро Єфіменко. Вони зазначали, що так і не був сформований дорожній фонд. Не був погоджений перелік доріг для ремонту з депутатським корпусом, а відтак проведений не пропорційно протяжності доріг у регіонах. Роботи виконані не на 100%. Умови ремонтів не дотримані. Перелік доріг формувався з порушеннями. І це ще не повний перелік зауважень.

Тому обласні обранці визнали виконання Програми незадовільною і побажали обласній державній адміністрації у поточному році дотримуватися вимог Програми.