Хто багато читає – той багато знає: депутати допомагають сумським бібліотекам

Традиційно 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Напередодні свята депутат обласної ради, голова обласної організації Олександр Стрельченко привітав із професійним святом працівників Сумської бібліотеки-філії №14.


«Сьогодні, у стрімкий вік комп’ютеризації, ми все менше уваги приділяємо книгам. У той же час багато країн світу цінують бібліотеки. Розвинуте суспільство розуміє, що книгу не може замінити ніщо. Крім того, нині бібліотека є не просто сховищем літератури. Це центр творчого розвитку, який надає умови для спілкування між людьми різних поколінь», – зазначив обласний обранець.

Саме тому депутати від ОПЗЖ допомагають «храму книг». За словами завідуючої Сумської міської бібліотеки-філії №14 Тетяни Шелехової, за ініціативи Олександра Стрельченка в їхній заклад були придбані комп’ютери, бібліотечний фонд поповнився новою літературою, тепер закуплені сучасні меблі.

«У поточному році я була вимушена звернутися до Олександр Юрійовича з проханням допомогти нам придбати меблі для читацької зали, бо старим столам і стільцям було вже по 40 років. Вони не витримували жодної критики. Ми вдячні, що депутат пішов нам назустріч», – розповіла керівник бібліотеки.

Читачі кажуть, що із задоволенням приходять в оновлені зали. За рік бібліотека обслуговує понад чотири тисячі сумчан різного віку, серед них і особи з інвалідністю, зокрема територіальний центр для інвалідів «Берегиня». Завдяки депутатам заклад забезпечений сучасними комп’ютерами, відеопроектором та WI-FI. Тут працює ляльковий театр, жіночий клуб.

«Дуже прикро, що нині в Україні далеко не кожен може дозволити купити собі книгу. У цьому на допомогу приходить бібліотека. Тут можна знайти до душі будь-який жанр. Я маю надію, – говорить Олександр Стрельченко, – що з кожним роком все більше людей повертатимуться до книги і привчатимуть до неї з самого малечку дітей. Адже ще з молодших класів ми пам’ятаємо прислів’я: Хто багато читає, той багато знає. Тому ми й надалі будемо допомагати».