Як довести, що не брав мікрокредитів? Що робити, якщо на вас оформили кредит?

На сьогоднішній день більшість афер трапляються при оформленні мікрозаймів. Зазначена ситуація бентежить населення країни, адже не всі знають, як вести себе в подібній ситуації. Більш детально про анулювання випадкової кредиторської заборгованості пропонуємо дізнатися із статті.


Випадковий кредит

Ви не оформлювали кредит, однак фінансова організація потребує повернення грошової позики. Ім’я, прізвище, персональні відомості – все співпадає. Як виправдати себе і не сплачувати за когось свої гроші?

МФО України іноді видають мікрозайми на чужі документи або чужу платіжну картку. Зазвичай такі кредити оформлюються онлайн, коли присутність власника документів не потребується. При наданні онлайн-займу важко ідентифікувати клієнта. В український банках при оформленні кредиту така ситуація малоймовірна.

Порада на майбутнє: при оформленні грошової позики необхідно звертатися в перевірене МФО з позитивними відгуками від знайомих людей, яке має гарну репутацію та довго працює на ринку. Існує рейтинги компаній на Мета.юа, де всі МФО України можна перевірити на ліцензію, ознайомитись з умовами та перевірити надійність. Враховуючи вищезазначене, перевірені МФО з високим рейтингом просять фото громадянина з відкритим документом у руках. В даному випадку видно і позичальника, і підтверджуючі документи.

 

Алгоритм дій

Для оформлення онлайн-кредиту шахраї використовують персональні відомості з відкритих інформаційних джерел. В результаті проведених маніпуляцій по закінченню терміну сплати заборгованості співробітники МФО починають дзвонити і вимагати сплату боргу з великими відсотками. Якщо така ситуація все ж таки трапилася, необхідно довести, що онлайн-кредитування на свою платіжну карту ви не замовляли.

Поетапність заходів:

  • запросити в Бюро кредитних історій інформацію про кредитування на ваше ім’я;
  • дізнатися номер договору та дату мікрозайму;
  • потребувати від МФО копію договору;
  • при здійсненні телефонної розмови із співробітниками МФО варто дану співбесіду записати на диктофон;
  • подати заяву до правоохоронних органів.

Проводячи розслідування, правоохоронці можуть дізнатися з якого ip-адресу здійснювалось оформлення мікрозайму, який мобільний телефон при цьому використовувався, де на даний момент знаходяться шахраї та про яку суму кредиту йде мова.

При наявності підтверджуючих відомостей заборгованість з вашої персони повинні зняти. Варто пам’ятати, що розслідування не закінчиться через тиждень. Пошук правди може зайняти місяць чи більше.

Може виникнути питання: «Чи треба звертатися до суду?». Якщо шахраї не викрали оригінали документів, що звертатися до судових органів влади не треба. В поверненні грошей зацікавлені МФО, при чому виграти суд у них немає шансів. В якості доказової бази можна зазначити відсутність жодного рішення в реєстрі судових органів де б значився програш мікрофінансової організації. МФО передає грошові зобов’язання колекторській фірмі, співробітники якої з погрозами починають дзвонити боржникам.

Радимо заручитися терпінням та спокійно виконувати запропоновані дії для доведення вашої правоти.