Юрій Чмирь: «Агрохолдинги мають вкладати кошти у розвиток територій. Завдання влади – контролювати!»

На Сумщині завершується посівна кампанія. Вкотре очікуються рекордні врожаї. Проте, чи матимуть люди, які проживають у селах, зиск? Агрохолдинги неохоче вкладають кошти у розвиток сільських територій, переконаний екс-очільник Сумщини, депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Юрій Чмирь.


Соціальний ефект від розорювання чорноземів та росту експорту продукції АПК не настільки помітний, впевнений політик:

«Треба поставити запитання: що від збільшення об’ємів врожаїв залишається на територіях? Що конкретно залишається для людей, які проживають у сільських місцевостях? Сьогодні немає відкритого діалогу між агрохолдингами та владою. Немає чіткої відповіді: як після збору врожаю розвивати сільські території, як відновлювати інфраструктуру, скажімо, ті ж дороги».

Екс-очільник Сумщини навів приклад із роботи власної команди, коли 2012 року між аграріями та владою був укладений Меморандум щодо продовольчої безпеки регіону, участі бізнесу в розвитку сільських територій – документ мав юридичну силу і давав соціальні гарантії:

«Лише 2012-го на Сумщині було укладено соціальних угод на суму понад 37 мільйонів гривень. Ці кошти спрямовувалися на будівництво та реконструкцію шкіл, дитсадків, ФАПів, закупівлю карет швидких, оновлення доріг, прокладання водогонів та газопроводів у селах.

Переконаний: розвиток сільського господарства – це добре, але лише за умови створення нових робочих місць, підтримки сільських територій та інфраструктури».