Юрій Чмирь: «Залучення інвестицій – найкращий спосіб зростання економіки»

У найближчі роки українська економіка буде рости меншими темпами, ніж прогнозували раніше. Про це йдеться в жовтневому огляді світової економіки (World Economic Outlook), який підготував Міжнародний валютний фонд. У документі також зазначено, що в Україні підвищиться рівень безробіття — до кінця 2018-го воно складе майже 10%.


Публікація прогнозів МВФ підтвердила: стан і перспективи розвитку нашої держави викликають дедалі більшу тривогу в партнерів нашої країни. А значить — від уряду чекають реальних дій.

Необхідно шукати результативні та максимально швидкі способи розвитку країни, впевнений екс-губернатор Сумщини, голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь. «Уряд повинен приймати термінові заходи, а не просити черговий кредит! Економіка України, кожної області потребує негайної терапії, нових капіталовкладень і робочих місць», — акцентував політик.

На його переконання, запорука соціально-економічного розвитку — це залучення інвестицій: «Упевнений, найефективніший механізм зростання економіки — залучення прямих інвестицій. Грошові кошти дозволять створити сучасні виробництва, відкрити нові цехи, запустити лінії з переробки сировини і значно збільшити обсяги продажів українського продукту».

Наочним прикладом успіху інвестиційної політики, яка проводилася при губернаторстві Юрія Чмиря, стала доповідь ПАТ «Монделіс Україна» (Крафт Фудз). Підприємство, яке виробляє продукцію в Тростянці та відноситься до групи компаній найбільшого в світі виробника шоколадної продукції Mondelēz International, опублікувало обсяги виробництва та залучення інвестицій за 10 років.

Показово, що саме з 2011-го по 2014-й у «Крафт Фудз Україна» зафіксований найбільший грошовий приплив і, як наслідок, найбільша кількість виготовленої продукції. «Сумщина була магнітом для інвестицій і утримувала лідерські позиції в Україні за темпами залучення капіталу. Головним фактором привабливості став принцип «Єдиного інвестиційного вікна», завдяки якому інвестор розумів умови і правила ведення бізнесу, одержував підтримку влади і повний адміністративний супровід проекту. Так, ми брали на себе відповідальність, більшу частину роботи і багато зобов’язань, але саме такий шлях приносив регіону та Україні успіх», — резюмував голова Сумської обласної організації партії «Відродження».