Юстиція Сумщини відзвітувала про свою роботу у 2017 році

2 лютого 2018 року юстиція Сумщини репрезентувала засобам масової інформації та громадськості Сумщини підсумки роботи у 2017 році.


Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун, перший заступник начальника Ірина Данильченко, заступник начальника, начальник Управління державної виконавчої служби Едуард Молодцов та голова Координаційної ради молодих юристів при юстиції Сумщини  Андрій Кнуренко розповіли про зроблене у 2017 році та поділилися планами на рік 2018.

Без перебільшення, Міністерство юстиції України є генератором ідей та ініціатором реалізації амбітних планів.

Як зазначила очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун, у минулому році Міністерство юстиції України, виконуючи свої основоположні функції, виступило ініціатором багатьох починань, було вперше звернуто увагу влади і суспільства на проблеми, що не вирішувались десятиліттями.

Згадати хоча б про захист власності. 16 листопада 2017 року було прийнято закон, який зупиняє «маски-шоу» на підприємствах, у серпні запрацювали антирейдерські штаби в аграрній галузі, реально захищаючи власників паїв та їх орендарів.

Ще один важливий закон, який вже стартував в Україні під гаслом «Чужих дітей не буває» також прийнятий за ініціативою Мінюсту. Загалом на обліку у Державній виконавчій службі України перебуває майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів.

В нашій області на обліку у державних виконавців перебуває 17 тисяч документів. Протягом 2017 року стягнуто за виконавчими документами понад 63,3 млн. грн. аліментів на користь 15 тисяч дітей. Це на 30% більше минулорічних показників. А після вступу у дію нового Закону «Чужих дітей не буває» – у державних виконавців  буде ще більш дієвий механізм для притягнення до відповідальності неплатників аліментів.  

Наші громадяни вже знають про онлайн сервіси, якими забезпечує реєстраційна служба. Вони вже стали звичними для людей, ними дедалі активніше користуються.Загалом через веб-портал у 2017 році  надійшло 3636 звернень громадян.

З січня 2017 року у місті Суми запроваджено проект Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», а вже 14 лютого перші пари взяли шлюб. Всього сервісом скористалося 317 пар. А вже в 2018 році цей зручний сервіс розширив свої межі і тепер доступний у Тростянці.

У 2017 році ми продовжували видавати свідоцтва про народження у пологових будинках. Ця послуга користується дедалі більшим попитом – за 2017 рік у пологових будинках Сумщини їх видано близько 4 тисячі – це 60 відсотків від загальної кількості народжень. А ще кожне четверте народжене маля виходить із пологового будинку вже з пропискою.

Крім того, Міністерство юстиції України у 2017 році започаткувало загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Активність, з якою він поширювався, зацікавленість суспільства у підвищенні рівня правових знань  дали гарний початок. Президент України підтримав продовження цієї значимої роботи і 2018-й  рік оголошено роком реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Юстиції Сумщини дійсно є чим пишатися у роботі за минулий 2017 рік та до чого прагнути у новому 2018 році.  Ми будемо разом нести людям світло правових знань, щоб зробити їх сильнішими у захисті своїх прав. А це дуже важливо для кожного і для країни в цілому.