З початку грудня на порушників правил рибальства накладено штрафів на суму майже 5 тис. грн

У період з 01 по 16 грудня 2020 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 67 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.


Так, складено три протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), 13 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), 45 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та один – за ст. 85 КУпАП (порушення Правил використання об’єктів тваринного світу). Оформлено 5 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 11 од. заборонених знарядь лову.

«У порушників вилучено 13 од. заборонених знарядь лову та 277 кг водних біоресурсів. На ринках області виявлено незаконний продаж 269 кг риби. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 020 грн та накладено штрафів на суму 4 692 грн. Передано до судів 17 справ для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Рибпатрульні фіксують порушення Правила рибальства на зимувальних ямах в Ямпільському, Сумському, Путивльському, Недригайлівському, Білопільському та Шосткинському районах.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках міст Суми, Ромни, Шостка, Глухів та Конотоп виявлено 13 випадків незаконного продажу більше 269 кг водних біоресурсів. На продавців оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.