За десять місяців «Сумигаз» розподілило 570 млн куб. м природного газу

На Сумщині спостерігається тенденція скорочення обсягів розподілу природного газу. Зменшення споживання в усіх категоріях споживачів склало 6%. Через це ПАТ «Сумигаз» недоотримує кошти для покращення клієнтських сервісів та забезпечення безперервного газорозподілу.


За 10 місяців поточного року клієнти ПАТ «Сумигаз» скоротили споживання газу на 6%. Тарифна виручка ПАТ «Сумигаз» залежить від обсягів розподілу. Розподільна компанія недоотримує кошти, які направляються на покращення клієнтських сервісів – забезпечення роботи аварійних служб, організацію роботи сервісних центрів, встановлення, повірку лічильників, обслуговування мереж, тощо.  

«Зменшення обсягів транспортування ресурсу газорозподільними мережами регіону негативно впливає на фінансовий стан компанії, – зазначає фінансовий директор Світлана Рибальченко ПАТ «Сумигаз». – Разом з цим ситуацію ускладнюють борги за послугу розподілу природного газу. Станом на сьогодні, промислові підприємства заборгували 2,2 млн грн., теплоенергетичні компанії – 649,5 тис. грн., бюджетні організації та установи – 213,1 тис. грн.».

Найбільше зменшилось використання природного газу промисловими підприємствами та виробниками теплової енергії. За 10 місяців поточного року вони отримали 278,3 млн куб .м газу, що на майже 9% менше ніж за аналогічний період минулого року.

На другому місці, бюджетні організації та установи з падінням на 9%. Їм здійснено розподіл близько 9 млн куб. м газу. На останньому місці  – населення. Тут споживання зменшилось тільки на 2%.

За чинної системи тарифоутворення, середній рівень заробітної оплати на підприємстві на третину менший ніж середній по промисловості в регіоні, що призводить до втрати кваліфікованих кадрів, які забезпечують рівень надійності та безпеки газорозподільної системи. Нагадаємо, що ПАТ «Сумигаз» отримує тільки 54 коп. з кубометру газу за послуги його розподілу.

Довідка. ПАТ «Сумигаз» не отримує оплату від споживачів за природний газ. З 1 липня 2015 року це роблять газопостачальні підприємства, використовуючи розрахунковий рахунок спеціального призначення, з якого основна частина коштів автоматично за затвердженим алгоритмом направляється в НАК «Нафтогаз України».