За добу у Сумах захворіли на COVID-19 302 особи, а одужали чотири

Під час щопонеділкової апаратної наради міський голова Олександр Лисенко наголосив на посиленні карантинних обмежень на території Сум, у зв’язку з віднесенням міста до «червоної зони».


Очільник Сум підкреслив, що нині в обласному центрі діє 100% масковий режим, та працює 30 мобільних груп, які перевірятимуть дотримання карантинних правил громадянами та у разі їх порушення, – застосовуватимуть штрафні санкції.

«Сумчани, наше з вами завдання – за два тижні стабілізувати ситуацію з захворюваністю на коронавірус. Задля цього в обов’язковому порядку дотримуйтесь протиепідемічних вимог! З боку міської влади також виконується ряд необхідних заходів із метою протидії поширенню даної інфекції. Зокрема, спеціалісти департаменту інфраструктури міста спільно з обслуговуючими організаціями здійснюватимуть санітарну обробку під’їздів, у тому числі місця масового дотику (ручки дверей, кнопки ліфтів, перила та інше), однак, будьте відповідальними у першу чергу самі перед собою!» – наголосив посадовець.

Начальник відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко повідомила, що в Сумах за останню добу зареєстрували найбільшу кількість хворих на COVID-19 із початку пандемії – 302 особи, а одужали чотири пацієнти.

Загалом останнього тижня хворобу виявили у 1285 сумчан (серед них: 240 дітей та 206 медичних працівників), що становить 64,8% усіх хворих по області, та подолали недугу – 1078 хворих. Летальних випадків по місту – чотири, за весь час – 38.

Із початку проведення ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію хворобу підтверджено у 4722 осіб (4482 дорослих і 240 дітей),

На лікуванні наразі перебувають 3606 осіб.

У КНП «Клінічна лікарня № 5» нині лікується 86 осіб, з них 27 – на кисневій підтримці.

У КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» перебувають 20 дітей, у шести із них хворобу підтверджено, у 14 – підозра, двоє дітей опинились у відділенні інтенсивної терапії, одна дитина – на кисневій підтримці.

У КНП «Клінічна лікарня № 4» перебувають 30 хворих, з яких 12 – на кисневій підтримці.

Разом із тим, на цьому тижні буде розгорнуто 25 додаткових ліжок у КНП «Клінічна лікарня № 5» для лікування хворих на коронавірус, у КНП «Клінічна лікарня № 4» планують – до 30. Також очікується поставка обладнання для ПЛР-лабораторії, яка працюватиме на базі бактеріологічної лабораторії КНП «Клінічна лікарня № 4».

Окрім того, відділ охорони здоров’я ініціював створення «гарячої лінії» для містян, які потребують кваліфікованої допомоги, у тому числі психологічної підтримки, медичними спеціалістами.