За минулий рік кількість злочинів у Сумах зросла на чверть

За повідомленням начальника Сумського відділу поліції Павла Карабути, протягом 2016 року до поліції м. Суми надійшло 57 тис. заяв та повідомлень громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що на 15 тис. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.


"Складна соціально-економічна ситуація в країні, триваючі військові дії на Донбасі, а також вступ у дію так званого «Закону Савченко», за яким з місць позбавлення волі було звільнено значну кількість злочинців, не могли не накласти відбиток на криміногенну ситуацію як в країні, так і в нашому місті в цілому, – наголосив головний поліцейський Сум. – Як наслідок, відмічається зростання кількості зареєстрованих тяжких та особливо тяжких злочинів, серед яких убивства, тяжкі тілесні ушкодження зі смертю потерпілого, розбої та крадіжки майна. Наряду з цим відзначається зниження кількості пограбувань, угонів автотранспорту, більш ніж на четверть знизилась аварійність на дорогах".

Керівник поліції обласного центру нагадав присутнім про розкриття в минулому році цілого ряду злочинів. Так, розшуковці викрили та задокументували діяльність організованої злочинної групи у складі 4-х осіб, які скоїли 4 розбійні напади на території міста Суми. У вересні – розкрили розбійний напад на ювелірний магазин в центрі Сум, вчинений з погрозами застосування вогнепальної зброї 24 липня 2016 року. Затримані та взяті під варту троє нападників. У листопаді 2016 році затриманий житель Києва, який шахрайським шляхом заволодів грошима сумчан у сумі близько 100 000 гривень, та скоїв пограбування. Працівники поліції перевіряють його на причетність до вчинення інших аналогічних злочинів на території області та України.

Крім цього, в Сумах поліція затримала декілька груп грабіжників, які обкрадали магазини, аптеки, заклади торгівлі, квартири, офіси та займалися шахрайством. Наприкінці минулого року поліцією міста був затриманий 42-річний уродженець Кіровоградської області, який «заробляв» собі на прожиття, грабуючи та обкрадаючи на територіях лікарень стариків та пенсіонерів.