За порушення законодавства при виплаті заробітної плати суб’єктам господарювання донараховано майже 6 млн грн податків

З початку року за наслідками перевірок суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам з порушенням чинного законодавства, органами ДФС донараховано більше 5,9 млн грн штрафних санкцій з урахуванням пені. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Сумській області Олексій Мазуренко.


Працівники фіскальної служби Сумщини встановили порушення у 23 юридичних осіб та 5 підприємців. Саме цим порушникам донараховано 3,9 млн. грн податку на доходи фізичних осіб, 1,8 млн. грн єдиного внеску та 0,3 млн. грн військового збору.

Керівники підприємств з метою ухилення від сплати до бюджетів належних сум податків вдаються до різних, так званих, «схем». Як приклад, отримують з банківських рахунків підприємств значні суми готівки під звіт нібито для закупівлі товарно-матеріальних цінностей, сільгосппродукції, металобрухту тощо, проте про її використання не звітують, або ж у якості підтверджуючих документів надають документи, які в результаті перевірок не знаходять свого підтвердження.

Крім того, у суб’єктів господарювання виявлено 1274 наймані особи, які не зареєстровані у законодавчо встановленому порядку. За результатами проведеної роботи додаткові надходження до бюджету склали 1,2 млн. гривень.

Олексій Мазуренко зазначив, що податковий агент, який виплачує таким чином доходи фізичним особам, свідомо порушує законодавство та досить вагомо не доплачує до бюджетів податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний внесок. Фіскальна служба вважає такі факти недопустимими і постійно бореться з цим ганебним явищем .