За шість днів зафіксовано 20 правопорушень, – рибоохоронний патруль Сумщини

У період з 23 по 29 липня 2020 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 20 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.


Так, складено 13 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), один – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України). Також оформлено чотири акти виявлення та вилучення восьми одиниць безхазяйного майна.

«У порушників вилучено 26 од. заборонених знарядь лову та майже 6 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали близько 700 грн. Накладено штрафів на суму 85 грн. Передано до судів 15 справ для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, 23 липня під час рейду Сумським рибоохоронним патрулем викрито грубе порушення Правил рибальства на водоймі в с. Скуносове Путивльського району. Громадянин займався риболовлею за допомогою заборонених знарядь – чотирьма сітками. У такий спосіб він добув близько 1 кг водних біоресурсів: карась золотий – 2 екз. та рак – 1 екз. Збитки становлять 685,5 грн. На особу складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП та за ст. 90 КУпАП. Знаряддя вилучені на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно опису-оцінки знарядь лову.

24 липня рибінспекторами викрито порушення Правил рибальства на р. Віть в с. Ображіївка Шосткинського району. Рибалка добував водні біоресурси живцевими снастями, що перевищують дозволену кількість гачків – 9 щуковками. Риби не впіймав. На рибалку складено протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено 85 грн штрафу.

За даний період рибінспекторами в ході проведення рейдів по Сумській області вилучено 15 од. сіток, один «павук», одна «драга» та одна раколовка без водних біоресурсів. Складено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна у Путивльському, Шосткинському та Білопільському районах, згідно з якими вилучено вісім сіток. З них у водне середовище випущено 2 кг риби.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами, на ринку в м. Шостка зафіксовано продаж 3 кг водних біоресурсів, а саме 12 екз. линків. На реалізаторів оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів.

Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.