За три місяці обмежено у виїзді за кордон більше 2 тисячам злісних неплатників аліментів

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун: «Чужих дітей не буває – підтверджено результатами спільної роботи».


Органи юстиції активно здійснюють великі обсяги роботи по виконанню закону, що в суспільстві отримав назву "Чужих дітей не буває". Це справедлива назва, адже вона розкриває великий зміст: держава захищає дітей – своїх громадян, своє майбутнє, від нерадивих батьків, які роками ухилялися від сплати аліментів. І законодавство тривалий час було до них досить лояльним. Проте спільною перемогою став Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який ввійшов у дію 6 лютого цього року.

З того дня при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (з моменту пред’явлення виконавчого документа на виконання), державний виконавець виносить вмотивовані постанови щодо обмежень боржника у правах. 

Застосовуючи нові, ефективні методи впливу, державні виконавці підвищили ефективність роботи по стягненню аліментів. Факти, з якими зіткнулися  спеціалісти юстиції, вражають. Щоб не бути обмеженими у правах (обмеження виїзду за кордон, управління авто, користування зброєю та полюванні) нерадиві батьки за день знаходили реальні десятки тисяч гривень. 95 тисяч гривень сплатив боржник із Шостки,  79 тисяч –  неплатник з Конотопу, 65 тисяч  гривень сплатив своїй дитині батько з Охтирки  – це є  рекордні суми, якими боржники  повністю розраховувалися з аліментними боргами.

За час дії нововведень виконавцями області обмежено у праві виїзду за кордон більше 2000 злісних неплатників аліментів. Стільки ж винесено постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю.

До суду вже направлено більше 500 протоколів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності.

Резонансними були рішення судів, за якими  боржники у Великій Писарівці, Краснопіллі, Охтирці та Сумах працювали на суспільно-корисних роботах, у тому числі й одна жінка-мати. І ось днями перші 2467, 86 гривень, зароблені на суспільно-корисних роботах, перераховані дітям.

У 2018 році на користь дітей на Сумщині стягнуто 30 мільйонів гривень – це вагомий результат по захисту прав дітей.